Apie musAukštaitijos bravorai – Aukštaitijos aludarystės tradicijų sargas

Lietuviškos aludarystės tradicijos pavojuje. Rūstūs, galingi priešai žvangina ginklais. Ir skandina tėvynę-motulę nemūsiškame aluje. Bet štai šviesa, džiugi naujiena! Po kaimus, miestelius, miestus jau sklinda gandas gaivus – šiaurėje buriasi gynybinės pajėgos. Į žūtbūtinį alaus mūšį stoja „Aukštaitijos bravorai“ – lietuviškos aludarystės tradicijų sargas.

O gintis šiandien reikia ne vien nuo atėjūnų, bet ir nuo vietinių klastūnų, kuriems „gyvo“ alaus tradicijos tapo patogiu rinkodaros pokštu. Išeitis budriems aukštaičiams teliko viena. Keturi lietuviški, užsienio kapitalui nepriklausantys mažieji alaus bravorai sykį sėdo prie stalo, sudarė gynybinę sutartį ir pasirašė „5 Ne“ alaus manifestą.

Sutartį narsuoliai-aukštaičiai užantspaudavo senoviniu antspaudu. Ant šio vaizduojami du žalčiai-karaliai, rymantys prie stalo, sveikinantys kits kitą pakeltais alaus bokalais. Negali būti kitos interpretacijos – tai iš senovės ataidintis prisaikdinimas išsaugoti ir puoselėti aukštaitiško, lietuviško alaus tradicijas. Supažindinti su jomis draugus Europoje ir tolimuosiuose užjūriuose.

AUKŠTAITIJOS BRAVORŲ
MANIFESTAS

1
Nepasterizuojamas

2
Nefiltruojamas

3
Nenaudojamos
nenatūralios medžiagos

4
Nenaudojami konservantai

5
Nenaudojama
dirbtinė karbonizacija

Aukštaitijos bravorų logotipu pažymėtas alus garantuoja, kad jis:

  • išvirtas Lietuvoje, Aukštaitijos regione;
  • išvirtas pagal senąsias autentiškas tradicijas;
  • išvirtas mažuosiuose bravoruose;